قطعات کارتریج اچ پی

کارتریج دارای قطعات مختلفی می باشد که در کنار یکدیگر عمل چاپ بر روی کاغذ را انجام می دهند و در این مقاله به معرفی تک تک قطعات داخلی کارتریج می پردازیم.
شرکت اچ‌ پی اقدام به تولید کارتریج های جدیدی کرده که می‌تواند در یک بار استفاده کاغذهای بیشتری را چاپ کند. در نتیجه کارتریج دیرتر تمام می‌شود. تکنولوژی جدید این کمپانی به پرینترهای این شرکت اجازه می‌‌دهد که ظرفیت پرینت‌های خود را افزایش دهند.
در ابتدا باید بگوییم منظور از کارتریج اورجینال همان کارتریج اصل است که توسط شرکت تولیدکننده پرینتر ساخته شده‌است. منظور از کارتریج طرح همان کارتریج طرح اصلی است و یعنی این که شکل و شمایل آن مانند نمونه اصلی است. باید دانست که در بازار داخلی عمدتاً به کارتریج غیر اورجینال، کارتریج طرح گفته می‌شود. فارغ از این که این کارتریج ها، چه مراحلی را برای ساخت و یا استفاده دوباره طی کرده باشند.
منبعی که جهت تامین رنگ در چاپگرها بسته به نوع چاپگر استفاده می‌گردد، “تونر” یا “کارتریج” نامیده می‌شود. چاپگرهای جوهر افشان به وسیله پاشیدن قطرات ریز جوهر روی یک صفحه کاغذ از طریق منافذ ریزی که در هد وجود دارد، باعث به وجود آوردن تصاویر سیاه و سفید و رنگی در حد کیفیت مناسب می‌شود.
با توجه به گسترده شدن بازار فروش کارتریج و مواد مصرفی، راه برای ورود کالاهای تقلبی به این بازار باز شده است. کالاهای تقلبی که هم باعث هدر رفت پول شما می‌شود و هم کیفیت آن از نظر چاپ قابل مقایسه با کالای اصلی نیست.
در پرینتر های جوهری هزینه بالای مواد مصرفی با توجه به قیمت بالای کارتریج های جوهر افشان و تعداد کم پرینت، ممکن است کاربران را با مشکل مواجه کند. در هنگام خرید پرینتر، متاسفانه اغلب خریداران قیمت پایین پرینتر را ملاک قرار داده و توجهی به نوع کاربری و قیمت مواد مصرفی آن ندارند.
به عنوان کاربر پرینتر و کارتریج ، حتما تاکنون با این سوال مواجه شده اید: "این کارتریج چند برگ پرینت میگیرد؟" تولید کنندگان معتبر جهانی پرینتر و کارتریج برای محصولات خود تعداد پرینت استاندارد در نظر می گیرند و آن را در مشخصات فنی کارتریج ذکر می کنند.
شرکت ایران تجارت پویا بزرگترین مرکز فروش انواع کارتریج و تونر لیزری و جوهر افشان اچ پی HP در ایران می باشد. جهتت آشنایی بهتر با کاتریج های اچ پی HP در این مقاله به بررسی کاتریج های اورجینال اچ پی HP می پردازیم.
بهترین وسیله برای شناخت کارتریج اصلی و اورجینال هولوگرام آن است. هرچند هولوگرام های قلابی با کیفیت های خیلی بالا تولید شده اند ولی همچنان با نمونه اصلی تفاوت های زیادی دارند که بارزترین آن ها را می توان 3 بعدی بودن هولوگرام و نحوه حرکت محتویات داخل هولوگرام هنگام تکان دادن جعبه کارتریج دانست که در نمونه های مشابه و غیر اصلی بافت نمی شود.
همیشه خرید کارتریج یک مسئله مهم برای خریداران محسوب میشود و دلیل آن هم تنوع انواع کارتریج و عدم آشنایی اکثر مردم با کارآیی کارتریج های موجود در بازار است. کارتریج ها کلا به دو دسته لیزری و جوهر افشان تقسیم می شوند و سپس کارتریجهای لیزری هم به دو دسته تک رنگ و رنگی تقسیم می شوند.
نمایش 1 to 10 of 12 (1 صفحات)